Jak dopadne projekt, který svěříte do rukou mladičkého automobilového designéra? No řekněme dost odvážně a zároveň dost pokrokově, zkrátka tak, jak byste do mladého, ale velice nadaného člověka očekávali.
Zkuste teď nyní trochu zavzpomínat a vybavte si dobu, kdy vám bylo patnáct. Zřejmě jste si šli vyzvednout občanku a chystali jste se na novou střední školu, kde vás více než samotný obsah učiva zajímaly spolužačky, které se děly v lavici před vámi.

20_556d971732b38

Jak to tak vypadá, na světě však existují i mladíci, které více než co nejmenší sukně, zajímají co nejmenší odpor vzduchu u vlastních designérských projektů hypersportů. Jeden takový mladík žije i v Bangkoku a díky svému umění se o něj začala zajímat i společnost PSC Motors.

22_556d97174c52c

Vtiskla mu do rukou důvěru a nechala jej vypracovat vlastní návrh moderního a super rychlého vozu s názvem PSC SP-200 SIN. Jeho návrhy byly také vůbec první ukázkou možné podoby vozu, která se však později přeci jen trochu změnila, ale ne nikterak zásadně.

24_556d97175d2bc

Novinka se může pochlubit naprosto brutálními parametry. Její vidlicový atmosférický osmiválec o objemu 9.0 litrů totiž dokáže podat výkon až 1 700 koní, což s váhou vozu necelých 1 400 kilogramů dokáže vůz vystřelit z nuly na sto za 2,8 sekundy a maximálka by měla činit 450 km/h. Nejvtipnější na celém tomto projektu je, že tyto hodnoty byly pouze spekulací. V květnu však automobilka potvrdila, že onen atmosférický osmiválec bude doplněn o dvě turbodmychadla, která jeho výkon zvednou, a teď se raději podržte, na 2 400 koní, tedy 1766 kW.

40_556d9717bf122

Vypadá to tedy, že zde máme novou raketu navrženou patnáctiletým klukem, která bude nejspíše schopna cestovat časem do předu, i dozadu. A my tak nějak nevíme, jestli se máme smát, plakat, nebo zavolat na nejbližší psychiatrickou léčebnu, ať do PSC někoho pošlou.