Každý z národů má svůj národní sport, který se v dané zemi těší veliké oblibě a propadají mu sta tisíce či miliony diváků. V některých zemích je to hokej, jinde fotbal, cyklistika, atletika a v USA je to Nascar, tedy závodění vozů na oválném okruhu na několik desítek kol.
Američané Nascar doslova milují a to zejména v jižanských zemích. Jedná se o závody opravdu výkonných vozů, které spolu soupeří na oválném kolbišti obrovských stadionů, které pojmou několik desítek tisíc diváků. Pro ně jsou závody Nascar doslova náboženstvím a příležitostí, jak se vidět se svými přáteli potkávat nové osoby a hlavně si užít benzínem prosáklou zábavu.

Best-Nascar-Wallpaper-05

Před stadiony Nascar závodů vznikají stanová městečka, kde se diváci usazují i několik dní před začátkem závodu, popíjejí zde pivo a užívají si zábavy. Všichni však netrpělivě čekají na to, až bude zahájen hlavní závod a vědí proč. Tyto extrémní závody totiž vyžadují od jezdců maximální koncentraci, a ačkoliv by se to nemuselo zdát, i skvělé řidičské vlastnosti.

original

Díky této náročnosti jsou diváci velice často svědky nehod vozidel na okruhu a k jedné z nich došlo i tento víkend na okruhu v Daytoně. Zde vozidla, upalující rychlostí 320 km/h měla hromadnou nehodu, kdy pětadvacetiletý závodní Austin Dilton shodou nešťastných náhod a ťukání okolních vozů, bylo doslova katapultován na ochranné hrazení.

nascar-pepsi-400

Tento náraz byl tak silný, že byl vůz úplně zničený a jeho trosky dokonce v menší míře nalétali i do hlediště, kde poranili tři diváky. Do trosky vozu nebohého Diltona pak dokonce narazil ještě další z vozů. Naštěstí pro něj však z tohoto incidentu vyvázl jen s pohmožděninami. Ovšem během jeho nehody se strhla řetězová reakce bourání, při které bourala velké spousta okolních vozidel. Ostatně podívejte se na tu apokalypsu sami.

 

https://youtu.be/LRhNXrzMfew