Květen by se měl stát měsícem, kdy odstartuje nová řada Top Gearu, ve kterém se představí zcela nový formát pořadu.

Nový formát
O problémech, které vedly ke konci Top Gearu tak jak jsme ho znali, asi víte. V minulosti se vyrojila celá řada debat o tom, kdo bude novým moderátorem a jak natáčení probíhá a tak dále a tak dále. Jak to tak vypadá BBC má momentálně hotovo, protože do světa vypustila první trailer na novou sérii, který prozrazuje na se budeme moci těšit.

Na co se těšit?
Uvidíme závod stíhačky F-18 a Dodge Viper ACR, skoky buginy Ariel Nomad, nebo jízdu s Aston Martinem Vulcan na okruhu Yas Marina. Co se moderátorů týče, pořadem nás budou provázet Chris Ewans, Matt LeBlanc a Sabine Schmitz. Nepřijdeme nejspíše ani o dosti propíraný moment, kdy se Ewansovi udělalo nevolno potom, co ho Schmitz provezla v Audi R8 V10 Plus v Laguna Seca.

Kdo dál?
Chybět nebude samozřejmě ani tajemný The Stig a představí se závodník F1 Jenson Button, o kterém kolovaly spekulace, že by i on mohl být stálým členem moderátorů. Nakonec se však moderátorský tým krom tří již jmenovaných rozroste ještě o Eddiho Jordana, Roye Reida a Chrise Harrise.

Kdy?
I přesto, že záběry ukazují, že nový koncept si vezme velké množství skopičin ze starého formátu, je jisté, že se můžeme těšit i na nové a zajímavé nápady. První díl by se nám měl představit na konci května.

A co Clarkson, Hammons a May?
Ti momentálně pracují na nové show, která poběží na internetové televizi Amazon Prime TV. První díly by měly začít běžet na podzim. Pořad nebude mít stálé studio, ale bude cestovat po všech možných koutech světa. Smlouva, kterou slavné trio podepsalo, by měla být tříletá, dílů v sérii asi jedenáct a délka jednoho dílu 30 minut.