Automobilka Rigbrothers je klasickým rodinným podnikem dvou bratří, kteří se specializují na přestavbu automobilů. Nyní si vzali na paškál něco opravdu speciálního, co nemá obdoby!

Pod jejich rukama vznikla neuvěřitelná proměna kupé ze 70. let, které bylo přeměněno v extrémně atraktivní a zároveň rozzuřené monstrum. Základem pro ně je model AMC Javeline AMX, které sice u nás není příliš známé, ale ve své době se jednalo o přímého konkurenta automobilům, jako byl Mustang, Pontiac či Camaro. Jedná se o zástupce pony cars, který byl vyráběn v letech 68 až 74 a to ve dvou generacích, přičemž ta druhá byla skutečně rozzuřená.

Bratři Ringové si pro svou práci zvolili právě naštvaný model z roku 1972 a udělali z něj monstrum, jakého není obdoby. Dali mu jméno Defiant a jeho pronikavě žlutá barva jasně napovídá, že tohle není kára, se kterou si můžete jen tak zahrávat. Co vás okamžitě praští do očí je zvýšená přední kapota, pod kterého se ukrývá rozhněvané srdce automobilu a to vidlicový osmiválec Hellcat o objemu 6,2 litru. Ten je popoháněn 4,5 litrovým kompresorem Whipple, který jej vybičovává k výkonu 772 kW.

Skelet celého automobilu byl vyztužen, aby přečkal řádění tohoto démona. Některé části vozu jsou vyrobené z karbonu a také vytisknuté na 3D tiskárně. Celý dojem z vozu uzavírá jeho interiér, který byl vytvořen přesně na míru a působí skutečně skvěle!