Velké vozy prezentující se jako SUV jsou v dnešní době velice oblíbené. Ovšem pokud je vezmete do skutečného terénu, jen málo z nich si s ním dokáže hravě poradit. Pojďme se však podívat na automobil, který zvládne snad vše, co se mu postaví do cesty.

Hunta Overcome je automobil, který byl vytvořen v Bělorusku a jeho jediným úkolem je překonávat nepřekonatelné. Tento vůz se nezalekne, písku, blátu, sněhu a dokonce ani vodní hladiny, po které může bez problému pelášit. Podívejte se na přiložené video, které je toho důkazem.

Důvodem proč je automobil natolik agilní a schopný pohybovat se jakémkoliv terénu je především jeho hmotnost, která je velice nízká díky sklolaminátové karoserii. Ta ukrývá buď diesel o objemu 1,9 litru nebo benzínovou sedmnáctistovku. V obou případech je tento automobil kombinován s pětistupňovou manuální převodovkou. Na silnici však toto monstrum moc často brát nebudete, protože jeho maximální rychlost je pouhých 50 kilometrů v hodně. Mnohem více zábavy nabídne terén, ve kterém je vůz nepřekonatelný díky uzávěrkám diferenciálu a redukční převodovky.

Kapacita nádrže vozu je 100 litrů paliva, ovšem můžete sáhnout i do rezerv, které jsou ukryty v externí nádobě o kapacitě 95 litrů.

Automobilu skutečně nečiní problém ani jezdit po vodě, a to díky nízkotlakovým pneumatikám, které jsou naprosto obří. Po vodě může automobil plout rychlostí 8 kilometrů v hodině, protože disponuje lodním šroubem za příplatek, za který si můžete pořídit i klimatizaci a dokonce i parkovací kameru!

Automobil pojme až osm cestujících a jeho celková hmotnost je 2 300 kilogramů. Cena je raději neudávána.