Běžné verze vozu Škoda Fabia aktuálně nahrazuje nová, akční verze s označením Tour. Priority jsou jasné, a to nabídnou mnohem lepší výbavu za nižší cenu. A právě to by mohla být cesta, na kterou by mohli slyšet také samotní zákazníci. Pojďme se tedy podívat, co verze Tour, která střídá i modely GLX a SLX, nabídne.

Základem nabídky budou tři motorové řady v kombinaci s třemi výbavovými stupni. Samozřejmě zákazník bude moci jednotlivé stupně kombinovat, případně využít dalších nadstandardních paketů. Další výhodou bude i nadstandardní záruka, která spočívá v délce 4 let, nebo v najetí 60 000 kilometrů.

Fabia Tour Easy

Základním provedením vozu bude tedy výbavový stupeň s označením Tour Easy. Toto provedení je určené výhradně pro karosářskou verzi hatchback. Mezi výbavové prvky bude patřit jak rádio s CD přehrávačem, tak i nastavitelné sedadlo řidiče, elektrické stahování předních oken, nebo také dělená zadní sedadla. K tomuto lze pořídit také paket Plus, který bude dále obsahovat elektronicky nastavitelné zrcátka, a také klimatizaci. Stát bude 10 000 Kč.

Druhým výbavovým stupněm je Tour Active. Ten už má i o něco líbivější design, který počítá se zrcátky či klikami v barvě vozu. Dalšími prvky jsou poté i střešní ližiny u kombi provedení, dále palubní počítač, nebo designový přední nárazník, ve kterém nechybějí ani mlhovky. I k této verzi je možné zakoupit paket Plus, a to za stejnou cenu jako u stupně Tour Easy. V tomto případě však obsahuje elektronicky nastavitelná zrcátka, vyhřívání předních sedadel a ztmavená skla.

Fabia Tour Ambition

Vrcholou verzí je verze Tour Ambition, která nabídne ztmavená přední světla, zadní okna, dále litá kola, dálkový centrál, elektricky nastavitelná zrcátka, nebo kožený volant. S paketem plus můžete přidat také vyhřívaná přední sedadla, parkovací senzory, nebo pohodlnou loketní opěrku.

Tyto výbavové stupně lze získat v kombinaci s motorizacemi 1.2 HTP, 1.4 MPI a 1.2 TSI. Jejich výkony jsou 51 kW a prvního jmenovaného, a 53 kW u zbylých dvou. Základní výbavový stupeň s prvním jmenovaným motorem tak vyjde na 219.900 Kč. To nejlepší, tedy kombinace Tour Active a verze 1.2 TSI Combi na 279.900 Kč. Samotný příplatek za prodlouženou Combi verzi je 14 000 Kč, což je o 1 000 Kč méně, než u předchozí akční nabídky.