Audi se nám ve videu představuje se svým zcela novým a hlavně zcela revolučním systémem automatického řízení vozu, které je testováno v běžném provozu. Jedná se o jeden z vůbec prvních systémů, který se nám takto představuje a opravdu stojí zato.
Bezpilotní vozy jsou oblíbenou zajímavostí všech sci-fi filmů. Jenže sci-fi bude již za chvilku realitou. Tento názor má společnost Audi, která nám nyní představuje své zbrusu nové video, kterému dominuje model A7 a jeho bezpilotní systém, který je testován na evropské silnici v plném provozu.

Audi-A7-Self-driven-car-Concept-Drive-3

Tento systém se nám představil již před pár měsíci, kdy byl testován v USA, nyní se však Audi rozhodlo vyzkoušet systém i na evropské silnici. Tento bezpilotní systém funguje prozatím pouze na rychlostních silnicích, kdy jej musíte na místo dopravit a pak systém zpustit. Jak je však z videa patrné, systém šlape jako hodinky a jak se zdá, tak jsme velmi blízko tomu, aby se tyto systémy začali do aut běžně montovat. Audi dokonce tvrdí, že by to neměl být problém do dvou let. Avšak zavádění bezpilotních vozů bude mít trochu jiný problém.

audi-jack-gallery-01

A tím bude vláda jednotlivých států. Ono schválit, aby se po vašich silnicích proháněly vozy, které nebude nikdo řídit je poměrně delikátní záležitost, která bude potřebovat mnoho materiálu svědčícího o bezpečnosti jak samotného řidiče vozu, tak i dalších účastníků provozu. Z toho důvodu to tedy zas tak rychlé nebude. A možná nás v prvních bezpilotních vozech budou vozit teprve děti našich dětí. Uvidíme.

audi_a7_piloted_drive_tampa-2369

Vy se každopádně podívejte na toto velice zajímavé promovideo, které představuje běžné použitá systému i s anglickým komentářem. A ano i my souhlasíme s komentátorem sedícím za volantem, že je to poněkud zvláštní jet, ale neřídit volat, avšak zároveň je to hrozně bezva pocit. Ovšem je pravdou, že hlavně ze začátku je patrná lehká dávka nedůvěry a strach.