Není tomu tak dlouho, co jsme vám přinesli článek informující o rostoucí poptávce malých a kompaktních crossoverů, které se stávají stále více a více populárními. Jen málo značek se do výroby takovéhoto typu automobilu zatím nepustilo. Mezi ty, kteří nezaspali a se svým crossoverem již vyjeli, patří i Lexus.

Ten se se svým modelem terénně laděného automobilu setkal s velkým úspěchem, který jej přivedl na myšlenku vydat nový model podobného ražení, avšak s trochu menšími rozměry. A to je poměrně překvapující. Oním úspěšným modelem crossoveru není žádný jiný automobil, nežli Lexus RX, který nepatří mezi žádné velké stroje a právě jeho kompaktnost si lidé velmi oblíbili. Pokud bychom si tedy měli představit ještě menší crossover, jednalo by se už o jakéhosi terénního minicoopera.

2

Celé počínání firmy je zřejmě reakcí na konkurenci, která taktéž začala vydávat velmi kompaktní croosovery a tak se Lexus snaží dělat vše pro to, aby byl stále v oblasti malých terénních aut atraktivní. Vše je zatím zahaleno rouškou mlčení a někdy dokonce i odmítání. Velmi vtipně však zněla slova viceprezidenta evropského Lexusu Alaina Uyttenhovena, který označil výrobu takto malého vozu za nemožnou, avšak jedním dechem dodával, že by vůz těchto rozměrů dával u Lexusu smysl.

3

Lexus se také snaží přenést podíly svých zisků z USA více do Evropy. To je celkem logický tah, je lepší globalizovat, nežli se soustředit na jediný trhový sektor.

4

Ono miniaturní SUV můžeme očekávat nejdříve za tři roky, což je dlouhá doba pro potvrzení či vyvrácení našich domněnek. Lexus se také nemusí obávat, že by tento vůz značce uškodil. Trh s SUV bude tou dobou již natolik rozběhnutý, díky čemuž bude připraven na vše. Zajímavostí je, že Lexus velmi seriózně začíná přemýšlet o využití vodíkových pohonů a palivových článků.

5