Kdo od korejské automobilky Kia nečekal s blížícím se autosalonem ve Frankfurtu žádný odvážný krok, ten se výrazným způsobem spletl. Automobilka totiž představila svůj nový koncept, který by měl zapadat do segmentu s označením B, kde najdeme například vozy Škoda Fabia nebo Ford Fiesta.

Nutno podotknout, že tento zatím bezejmenný koncept se svým vzhledem a celkovým designem od uvedených vozů velmi výrazným způsobem odlišuje.

Pokud se zaměříme na celkový design vozu, tak vpředu najdeme kapkovité světlomety s velmi efektním pásem diod. Vše doplňuje zajímavě tvarované kapota a zpětná zrcátka, které jsou spíše menších rozměrů.

Kia segment B interiér vozu

I interiér má rozhodně co nabídnout a tím nejzajímavějším prvkem jsou rozhodně sedadla, která přes středovou konzolu vzájemně navazují. Celkový sportovní vzhled doplňuje také tříramenný volant.

Co vše však Kia s tímto vozem chystá, zatím není známo. Vše se pravděpodobně rozhodne po zmiňovaném autosalonu. Pokud bude mít koncept úspěch, dá se předpokládat, že se Kia nebude bránit jeho sériové výrobě. Vše záleží na samotných reakcích potenciálních zákazníků i novinářů.