Frankfurtský autosalon patří mezi to největší, co v Evropě uvidíme. O německých automobilkách a jejich novinkách jsme si již něco řekli, a proto se dnes podíváme na ostatní novinky.

Škoda Auto

Pojďme se hned z kraje podívat na tuzemskou Škodovku, který ve Frankfurtu bude prezentovat především své nové SUV jménem Karoq. Ten se sice již oficiálně představit a v současné době jej můžeme vidět na našich silnicích při posledních testech. Ovšem pořádně z blízka ho viděl jen několik lidí. Tomuto automobilu bude doprovod dělat i nový koncept jménem Vision E, který má svou premiéru také již za sebou a to na čínském IAA, ovšem v Evropě se představí vůbec poprvé a v inovované podobě.

Další klenoty

Mezi další zajímavé vozy patří například Bentley se svým novým Continentalem GT či Ferrari Portofino. Osobně se také velmi těšíme na koncept nového Cee´du od Kii s karoserií typu fastback. Další očekávanou novinkou je i nový Megan RS od Renaultu a Land Cruiser od Toyoty. Velice se těšíme také nový Duster od Dacie, který přinese inovované tvary a především zcela nový interiér. A v neposlední řade se nám představí také nové SUV od Hyundaie jménem Kona, které bude dělat doprovod i model i30 s karoserií fastback.

Budou či nebudou?

Další modely, o kterých si řekneme jsou s velkým otazníkem, a není jisté, jestli se na autosalonu objeví či nikoliv. Audi by zde například mělo vystavovat novou A7 Sportback a Lamborghini své nové SUV Urus, zdali tomu tak však skutečně bude, nevíme. Volkswagen by mohl představit i nový Touareg a svou premiéru by zde mohl mít i nový Phantom. Zdali se však tyto automobily skutečně představí či nikoliv, nevíme.

Zjistit to budete moci vy sami a to již od soboty 16. září od devíti hodin ráno do sedmi hodin večer na adrese Ludwig-Erhard-Anlage 1 ve Frankfurtu nad Mohanem. Možná se tam potkáme!