Mladoboleslavská automobilka oznámila výrobu Škoda Karoq GT. Spolu s touto informací automobilka představila také několik novinek, na které se od ní můžeme těšit. O co vlastně půjde?

Pokud se vám právě rozzářily oči v představě, že se můžeme těšit na automobil s velkým potenciálem, masivním bodykitem a super silným motorem pod kapotou, pak vás musíme zklamat. Žádná škodovácká revoluce se nekoná. Na místo ní za GT začala automobilka označovat dlouho očekávanou karosářskou verzi, která je sportovně laděná a má snížené proporce ve stylu BMW X6.

Zatím vůbec nevíme, zda se automobil objeví také v Evropě, či zda jde o výhradně Asijský artikl. Potvrzen je totiž pro čínský trh, kde bude jeho prodej zahájen v roce 2018. Nejdříve se však automobil odprezentuje na jarním autosalonu v Pekingu. Pochyby jsou především z toho důvodu, že automobilka momentálně nemá v Evropě dostatečné množství prostoru pro výrobu dalších variant tohoto vozu.

GT od Škodovky však nebude jedinou novinkou, kterou naše automobilka představí. Dostat bychom měli také mainstreamové SUV, kterým bude nejspíše crossover menší než dosavadní Yeti. Novinka by měla být dostupná i pro Evropu a to v polovině roku 2019. Některé zákulisní informace pak prozrazují, že automobil bude náhražkou za modely Fabia Combi a Rapid Liftback. Stát by měl na platformě MQB, stejně jako Karoq, který se začne prodávat v Číně až v příštím roce a to s lehce pozměněnou přední maskou.