Nový model Dacie jsme již představili téměř před třemi měsíci ve článku společně s novou generací Loganu. Nyní známe také ceník tohoto modelu. Pohled do ceníku nás velmi mile překvapil, protože Sandero kromě základních  známých atmosférických motorů dostal nejnovější turbo benzínové motor 0.9 TCe., který kromě slušné dynamiky poskytne hlavně přívětivou spotřebu a vynikající kultivovanost.

Na co se máme připravit při pohledu do ceníku nové Dacie?

Rozhodně se nemusíte bát zdražení s příchodem nové generace, cena základního modelu 159 900 Kč a mnohé překvapí svou bezpečnostní výbavou, která kromě 4 airbagů zahrnuje též stabilizační systém ESP. V interiéru bohužel už tak hýčkáni nebudete, protože kromě posilovače řízení se nemáte na co těšit.

Druhá verze Ambiance přidává k velmi chudému základu aspoň elektricky ovládaná přední okna a centrální zamykání s dálkovým ovládáním, příplatek ale činí poměrně mnoho, přesně 15 tisíc korun.

Pokud máte rádi cestování se zapnutou klimatizací v horkém létě, budete muset sáhnout po nejvyšší výbavě, který nese označení Artica. Za rozumný příplatek dalších 20 tisíc, dostanete hodně prvků výbavy – klimatizaci, rádio s MP3 a Bluetooth handsfree, elektrická a vyhřívaná zrcátka, přední mlhovky, výškově nastavitelný volant a sedadlo řidiče, palubní počítač a patnáctipalcová litá kola. Cena nové Dacie se základním motorem 1.2 a touto výbavou bude činit 194 900 Kč. Pokud budete chtít sáhnout po novém turbobenzínovém motoru 0.9 TCe, který můžeme doporučit všem, kteří jezdí delší trasy a dodržují silniční předpisy připravte si 222 900 Kč.

Nová Dacia Sandero Stepway – nové oplastování a nárust v rozměrech

Oplastované Sandero je o 20 mm delší a 100 mm vyšší. Světlá výška je o nezanedbatelných o 44 mm větší. Sice to neudělá z vozu tereňáka, ale zajistí lepší ochranu podvozkových částí proti špatnému stavu našich vozovek. V interiéru se nedočkáte žádných změn, do posledního detailu se shoduje s normální verzí.

Základním motorem pro verzi Stepway je benzínový turbobenzín 0.9 TCe a příplatek oproti normální verzi činí necelých 20 tisíc.

Pokud jezdíte často na chatu nebo po nezpevněných cestách, Dacia udělala model přímo pro vás. Na začátku druhé poloviny příštího roku se připravuje ještě více praktičtější verze, zcela nová Dacia Sandero kombi.