Autonomní technologie se postupně vkrádají do světa automobilového průmyslu a sundávají ruce řidiči z volantu. U konceptu T-Pod však žádné ruce sundávat nebude potřeba, žádné ve voze totiž nebudou. T-Pod je koncept zcela výjimečného nákladního automobilu, který s řidičem vůbec nepočítá.

Zatímco většina výrobců operujících s technologiemi autonomního řízení počítá s tím, že v kabině vozu bude vždy přítomen lidský faktor, společnost Einride ze Švédska na to jde od lesa a vyvinula koncept jménem T-Pod, který s faktorem lidského zásahu při vzniklém problémů vůbec nepočítá. Tedy alespoň ne, s bezprostředním zásahem. Zatímco u ostatních v kabině vozu vždy sedí i člověk, tento koncept řidiče nepotřebuje.

Nepočítá s ním tak okatě, že mu vlastně ani nenabízí prostor, kam by si člověk mohl do vozu posadit. Nemá volant, sedačku a dokonce mu chybí i okna. Na jedno nabití je novinka schopna ujet i 200 kilometrů a převeze až 20 tun nákladu. O pohon se zde samozřejmě stará elektřina, ovšem to není to nejdůležitější, co nás na voze upoutá. Tím nejzajímavější je pohyb samotného vozu, který vykonává naprosto sám bez jakéhokoliv zásahu. To platí pro situaci, kdy se koncept objeví na dálnici. Pokud z ní sjede, pak řízení přechází do rukou operátora, který je schopen vůz řídit na dálku z operačního centra. Umožňuje mu to systém kamer a senzorů. V momentě, kdy automobil najede zpět na dálnici, je schopen řízení opět sám převzít. I zde však může řízení nechat v rukou operátora.

V současné době je hotová nová první verze tohoto konceptu, která nabízí menší dojezd, a postrádá onu schopnost dálkového ovládání. Odhady však mluví o tom, že by kompletní prototyp se vším všudy měl být připraven již letos na podzim. Následně by chtěla společnost vyrobit 200 těchto prototypů a na nich provádět testování.