Odhalení nové Škody Octavia RS se blíží mílovými kroky. Kompletního odhalení se dočkáme až 11. července, již nyní ale Škoda vydala první fotky zaměřující se na detaily. Stejný postup Škoda volila i při uvedení normální verze Octavie.

Dneska uveřejnila dvě fotografie, jedna přináší pohled na přední masku s logem vRS a druhá ukazuje nový část nového sportovního volantu, který bude samozřejmě kožený a obšitý bílou nití. Elegantní řešení, že?

Kromě fotografií, byla poodhalena též technická stránka automobilu. Novinku budou pohánět výhradně dvoulitrové motory nové generace. Tyto motory známe již z nového Golfu GTI a GTD. Pojďme se podívat podrobněji na tyto skvosty, které budou pod kapotou nové Octavie.

Benzínová varianta 2.0 TSI poskytne výkon 162 kW. Octavia RS minulé generace měla výkon pouhých 147kW, nárust není nikterak extrémní. Většího nárustu se však dočká točivý moment, nově jeho maximum bude 350 N.m., v minulé verzi činil pouhých 280 N.m. Pro zajímavost benzínová varianta má být nejrychlejší Škodou historie, její maximální rychlost má činit až 250 km/h.

Octavia RS v dieselu není tak zajímavá, u dieselových variant jsou hodnoty velmi podobné jako u minulé generace, dojde pouze k nárustu výkonu o 10kW na hodnotu 135kW.

Pro konkrétní hodnoty maximální rychlosti, zrychlení a spotřeby si budeme muset počkat do oficiálního představení. To by se mělo konat již na začátku července.