Popularita vozů Hyundai rok od roku stoupá. Modelová řada automobilky Hyundai je velmi mladá. Elentra sedan nižší střední třídy se v Evropě moc neprodává, protože není atraktivní, tak jako i30. Tento model však bude brzy přitažlivější i pro Evropany.

Představení faceliftované verze Hyndai Elentra je naplánováno na autosalon ve Frankfurtu. My vám však přinášíme první informace již dnes.

Opticky se automobil dočká drobných změn. Hlavní změnou v designu vozu jsou zcela jistě LED diody pro denní svícení, které v předchozím modelu nebyly – a to ani v příplatkové výbavě. Další novinkou bude přepracovaná nabídka kol, které se dočkají svěžejšího a modernějšího vzhledu.

Změny samozřejmě čekají i interiér vozu. Tím hlavním prvkem, který by se měl objevit, je dotyková obrazovka sloužící nejenom jako navigace, ale také multimediální centrum.

Nejzásadnější změna se však bude konat v motorovém prostoru. Evropané toužící po dieselové variantě se konečně dočkají. Právě jeho absence byla největším terčem kritiky. Nový motor bude mít objem 1,6 litru a bude plnohodnotný čtyřválec. Výkonově se bude řadit k nadprůměru, konkrétně bude mít 103 kW (140 koní) a kroutící moment 167 Nm.