Ford odprezentoval novou pomůcku, která by měla pomoci jeho zaměstnancům s únavou a omezit zranění způsobená na pracovišti.

Automobilky ročně vydávají obrovské sumy na vývoj nových technologií, které se v 99% soustředí na technologie aplikované přímo do jimi produkovaných automobilů. Jen málo z nich však investuje větší částky do pohodlí svých zaměstnanců. Neplatí to však pro Ford, který v poslední době překvapil několika velmi netradičními, technologickými koncepty, jako například převodovkou na volantu či skládacím kolem. Nyní se zaměřil na pohodlí vlastních zaměstnanců a představit EksoVest.

Jedná se o pracovní vestu, která má na starosti redukci zaměstnancovi únavy a také eliminaci možnosti pracovního poranění. Na první pohled vypadá poměrně dost neprakticky a humpolácky, ovšem novinka je již testovaná přímo ve výrobě a zaměstnanci si ji nemohou vynachválit. Dokazují to i slova Paula Collinse, pracovníka, který momentálně vestu testuje: „V práci často pracuji nad hlavou, domů se mnohdy vracím s bolestmi zad, krku a ramenou,“ vysvětluje zaměstnanec Fordu. „Začal jsem používat vestu a bolesti jsou menší, navíc mám více energie, abych si doma mohl hrát s vnuky.“

Ford charakterizuje vestu jako pomůcku, která je schopna asistovat zaměstnanci až 6,8 kilogramy na jedno rameno. Přitom je poměrně lehká a nepřekáží. K dispozici je pro zaměstnance ve velikosti od 150 centimetrů do 190 centimetrů. Statisticky nadzdvihne zaměstnance Fordu ruce nad hlavu 4 600x za jeden jediný den. Za celý rok to je pak asi jeden milion zdvihnutí za jeden jediný rok. To je také důvod proč společnost začala testovat vesty hned ve svou společnostech najednou.