Podobu nového Kodiaqa již znáte, a nejspíše se s námi shodnete v tom, že se vzhledově nejedná o vůz, který by okamžitě uhranul. Člověk si na něj musí chvilku zvykat a pak už to jde. Automobilka však dostává vesměs pozitivní ohlasy a proto oznámila příchod Scout verze.

Ačkoliv není Kodiaq kdo ví jaký krasavec, je to neskutečný pracant a hlavně praktický pracant. Automobilka vytvořila vůz ergonomický a prostorný, který by měl nadchnout každého, kdo si do něj sedne. Nový design však není jen chvilková záležitost a pomalu bychom si na něj měli zvykat. Je totiž ohlášen i u dalších modelů, které budou, ale i nebudou z Kodiaqu vycházet. Cílem designérů je momentálně to, aby bylo při prvním pohledu na automobil jasné, že se jedná o značku Škoda.stazeny-soubor-1

Proto nás tento design bude provázet i u nového Yetiho a také u zcela nového, malého SUV. Co se týče Kodiaqa, tak stále není vyloučeno, že se i do Evropy podívá verze kupé, která bude prodávána na čínském trhu. U Kodiaqu se však zcela určitě můžeme těšit na tři výbavové stupně a objeví se i specifikace Laurin a Klement. Dočkáme se i Sportline a velmi potěší i specifikace Scout.

Pokud se podíváme do budoucnosti, tak v nejbližší době na nás čeká faceliftovaná Octavia. Prozatím se proslýchá, že se bude jednat o poměrně radikální řez, který tento model přiblíží současnému designovému trendu automobilky. Potvrzeny jsou oddělené přední světlomety, a dočkáme se i dalších radikálních změn.skko20_57ed3bb83095e

Co se týče interiéru, zde se bude novinka držet při zemi, ovšem se snahou přiblížit se Superbu. U automobilky však prozatím nemůžeme očekávat výrazné změny v oblasti konektivity a digitalizace. I přesto, že současné automobily nabízí prostor pro jejich zavedení, Škoda si prozatím tyto změny drží v záloze.