Přesto že o novém Cliu, které se začne vyrábět již příští rok, víme mnoho informací, fotky či vizualizace chybí. To platilo do dnešního dne, kdy  Renault uveřejnil dvě „tajemné“ fotografie nového kompaktního vozu.

Na zveřejněných fotografiích vidíme odhalenou část předku vozu a též zadní část z bočního pohledu. I když podle výřezů z celku můžeme těžko posoudit celkový vzhled vůz na náš působí dynamickým vzhledem. Zadní světlomety částečně svým tvarem připomínají ty ze Seatu Ibizy. Posuďte sami dynamičnost nového Clia podle jediných dvou fotografií:

Zrekapitulujme si informace, které jsou nám již známé. Nové Clio bude uvedeno na trh se zcela novými motory. Atmosférické čtyřválce budou nahrazeny novými přeplňovanými tříválci. Základní motorizací bude tříválec TCe o objemu 0,9l, který bude poskytovat 63 kW a točivý moment bude 140 Nm. Bude následovat 1,2 TCe s 77 kW a 1,4 TCe s úctyhodným výkonem 100 kW.

Turbodiesely se nedočkají revoluční obměny jako benzínové motorizace. Na trhu bude 1,5 dCi ve třech výkonových verzích, konkrétně s výkonem 55, 66 a 78 kW. Vrcholem nabídky bude 1,6 Energy dCi o výkonu 96 kW a v budoucnu by se měla též objevit nová základní dieslová varianta 1,2 dCi.

Některé, zřejmě nejvýkonnější varianty motorů budou nabízeny s převodovkou dvojspojkovou automatickou převodovkou EDC.