Kdo si nechce pořídit Kodiaqa, ale rád by nějaké to SUV s okřídleným šípem ve znaku, ať si počká na nového Yetiho. Ten bude o něco zmenšený bráška medvěda s Q, a bude se prodávat s příjemnější cenovkou. Pojďme se podívat jak vypadá, díky špionážním fotografiím.

Premiéra nové generace modelu Yeti se kvapem blíží. Mělo by se jednat o kompaktní SUV, kterému se zatím velmi efektivně dařilo vyhýbat zvědavým novinářům, takže o jeho podobě jsme toho doposud věděli jen velmi málo. Automobilka si zkrátka vše uměla ohlídat natolik, že něco jako špionážní fotografie prostě neexistují.

Ty se objevily až nyní. Automobil byl načapán na silnici z Jičína do Mladé Boleslavi. Fotografovi se automobil zpočátku jevil jako Kodiaq, ale čím více se k automobilu blížil, tím víc mu bylo jasné, že zde proporce nesedí. Maskování pak prozradilo, že se jedná o novinku, kterou nemůže být nic jiného, než Kodiaq.

Fotoaparáty jsou naštěstí dnes v každém mobilu, a tak bylo několik snímků pořízeno. Ulovit Yetiho se tak již konečně povedlo, tedy prozatím alespoň toho na čtyř kolech. Je ovšem jasné, že před ženevskou premiérou bude novinek stále víc a víc. A jak se vlastně bude český Yeti lišit od španělské Altecy?

Z fotek je jasné, že automobil bude mít jiné umístění zpětných zrcátek, která budou připevněná do růžků rámů k A sloupku. Jiný je také tvar zadního sloupku a jiné bude nejspíše i zadní okno. Navíc příď bude vyvedená ve stylu Kodiaqu. Jiné budou nejspíše i zadní svítilny. Ty prozatím kryje decentní kamufláž.

Automobil se celkově jeví více, kompaktněji než Kodiaq, má jistější postoj a celkově působí více, seriózněji. My osobně se na něj velice těšíme.