Očekávaná novinka na českém trhu, automobil Seat Leon SC, konečně odhalil své ceny pro český trh. Ačkoliv již dříve se objevovala řada spekulací, nyní je vše výrobcem potvrzeno. Základní cena tohoto modelu startuje na necelých tři sta tisících korun, konkrétně na částce 294 900 Kč. V této verzi je k dispozici pouze motor 1.2 TSI 63 kW, ale zajímavostí určitě je to, že je tato verze vybavena sedmi airbagy a okénky i zrcátky v elektrice.

Pokud toužíte po lepším motoru i výbavě, je samozřejmě nutné si připlatit. Další cenový stupeň se nazývá Reference a začíná na ceně 313 900 Kč. Zde již máte k dispozici i klimatizaci a také výběr z motorů o objemu 1.2 TSI nebo 1.6 TDI. O nic lepší není ani úroveň Style, u které ke dvěma zmiňovaným motorům přibyl ještě jeden, a to 1.4 TSI. Základem této výbavy jsou již i litá kola a cena verze Style startuje na 383 900 Kč.

Chcete-li od tohoto auta ještě více, je třeba se poohlédnout po modelu s nejvyšší výbavou. Jeho cena začíná na částce 428 900 Kč. Zde už je v nabídce motor 1.4 TSI o výkonu 90 kW, kvalitní autorádio s celkem osmi reproduktory, nebo hliníková kola o rozměrech 17 palců. Máte-li raději naftový motor, je k dispozici 2.0 TDI s výkonem 110 kW. Model osazen tímto motorem vás vyjde na 550 900 Kč. Samozřejmě tyto ceny jsou uváděny bez jakékoliv příplatkové výbavy, mezi kterou patří například velmi oblíbené světlomety s LED diodami, které má řada cenově podobných vozů již ve svém základu.