Redakce týdeníku Ekonom chytila opravdu krásný úlovek na své cestě mezi Prahou a Hradcem Králové. Podařilo se jim zachytit na několika špionážních fotografiích nový maskovaný prototyp Škody Rapid Spaceback.

Utajované vozy byly ve velké míře maskované. Měly rozdílnou přední masku, některé díly karoserie byly polepené páskami (a to obzvlášť v zadní části vozu), také můžeme vidět matoucí nápis „Fabia“ na víku kufru a některé estetické prvky záměrně chybí.

Nová Škoda Rapid Spaceback se od svého základního karosářského provedení nebude lišit svou délkou, avšak jiné zpracování zádě vozu nabídne praktičtější nakládání a vykládání nákladu, což ocení především čeští chataři, ale zároveň bude nové zpracování karoserie vypadat velmi elegantně a dynamicky díky pozvolně klesající linii vozu.

Co se týče motorů a nabízených výbav, není očekáváno, že by se měla lišit od stávající základního modelu. Sériová výroba nového modelu Spaceback je očekávána v srpnu tohoto roku a začátek prodeje by měl odstartovat na podzim.