Multikáry se staly nepostradatelným a ničím nenahraditelným pomocníkem, zejména při úklidu měst a obcí. Multikára je všestranným prostředkem a to díky nejrůznějším přídavným zařízením a nástavbám, které se na ni mohou instalovat. 

Proto lze multikáry využívat prakticky po celý rok. V létě mohou zajišťovat zavlažování městské zeleně, kropení ulic, zametání chodníků a další užitečné práce. V zimě zase pomocí radlice může multikára odklízet sníh, sypat inertní materiál na komunikace apd.

Kvalitní výrobky Multicar

I u nás jsou dobře známy výrobky německé firmy Multicar. Tato značka se vydobyla své výsadní postavení nejen v Německu, ale i v mnoha dalších zemích. V sortimentu malé přepravní a úklidové techniky představuje značka Multicar absolutní špičku. Multikáry tohoto výrobce jsou oblíbené především pro svou universálnost, neboť se uplatňují nejen při přepravě malých nákladů, ale také jako skvělý pomocník technických služeb v každém městě i malé obci.

e2c205682d1ccb486673f1bbac3007b9

Výrobní závod, který multikáry produkuje, se nachází ve městě Waltershausen, ležícím ve středním Německu. Společnost Multicar je od roku 1998 součástí firmy Hako Werke GmbH. Multikáry jsou oblíbené v komunálmní oblasti i v ČR, do které se dovážejí již řadu let. Od roku 2005 se výhradním dovozcem těchto lehkých užitkových vozidel stala firma Unikont Group s.r.o. Tento exkluzivní importér je v úzkém kontaktu s mateřským výrobním závodem a podílí se i na inovaci multikár tím, že zprostředkovává předávání poznatků a zkušeností odběratelů, kteří nejlépe mohou posoudit funkčnost nejrůznějších nástaveb a přídavných zařízení.

201411242127

Typové řady

Multikáry se využívají kromě úklidových a dalších komunálních činností také ve stavebnictví, zahradnictví, při likvidaci odpadu a v dalších oblastech. Slouží k tomu velká řada nástaveb, kterých se v současnosti dováží více než stovka druhů. Jsou mezi nimi i robustní zařízení určená pro náročné a těžké práce, které by jinak zastávala těžká mechanizační technika a nákladní vozidla.

f42e835768cf6ad9daac39581b48c625

Typové řady multikár se neustále inovují a vylepšují podle potřeb a doporučení zákazníků. V současné době se dodávají na trh tři typové řady. První je Multicar M 27, která disponuje kompaktním nosičem nástaveb a transportérů. Podobným typem je i Multicar M 31. Třetí typ pod označením Multicar TREMO má úzkorozchodný nosič nástaveb a transportérů.