Výběr správné barevné volby automobilu je u mnoha řidičů, zejména pak řidiček, někdy důležitější než technické parametry vozu. Zkrátka to jak auto vypadá a jakou bude mít barvu, hraje u jeho celkového vzhledu velmi podstatnou roli a mnozí také velmi dlouho volbu barvy zvažují.

Na vrcholu žebříčku mezi TOP barvami se již několik let drží bílá barva, kterou milují řidiči celého světa, tuzemska nevyjímaje. Bílá barva totiž u lidí evokuje vzhled modernosti a dravosti. Připomíná nám moderní technická zařízení, jaké používáme v běžném životě, například telefony a další elektroniku. Její obliba vládne napříč všemi druhy a velikostmi vozů od malých kompaktů až po velké SUV a sportovní vozy, pro které se dříve nejčastěji používala červená a žlutá.

x02_54072312bf19e
Obliba této barvy také pramení z dobré viditelnosti vozu na vozovce a také skvělým vlastnostem v parných dnech. Je totiž dokázáno, že čím tmavší barva vozidla, tím více přitahuje sluneční paprsky. Důkazem tohoto trendu dokládají současné barevné varianty nabízené Škody Octávie RS, které zahrnují hned tři odstíny bílé barvy.

Jinak však platí, že volby barev se výrazně odlišují v rámci každé třídy prodávaných vozidel. Obecně platí, že čím vyšší třída, tím si zákazníci vybírají konzervativnější barvu. Avšak pokud by automobilka nabízela pro daný model pouze pět barevných provedení, určitě by si za to pochvalu u zákazníků nezískala. Důkazem opět může být patnáct nabízených odstínu u modelu Škoda Rapid Spaceback, mezi kterými se objevují i zelená Rallye, žlutá Sprint nebo červená Corida. Zatímco u Superbu si zákazníci nejčastěji volí mezi béžovou, černou či stříbrnou barvou.

04_540721a29bc83
Zkrátka barevné trendy vládnou nejen módnímu oblečení, ale také automobilům a jejich barvám. Nesmíme však zapomínat, že tím nejdůležitějším co nám auto nabízí je výkon, bezpečnost a kvalita zpracování.