Půjčování vozidel je stále populárnější, zejména pro řadu výhod. Zákazníkovi odpadají starosti s údržbou, úhradou provozních nákladů, sledováním termínů v STK a jiných pravidelných prohlídek a v neposlední řadě s placením pojištění. V Moravskoslezském kraji můžete využít služeb autopůjčovny Rentner, která se zaměřuje na půjčování a pronájem dodávek. Autopůjčovna nabízí nadstandardní služby spočívající zejména v širokém sortimentu malých i velkých dodávek a užitkových vozů lišících se rozměry úložného prostoru a nosností.

Další službou je možnost přistavení vozidla na základě předchozí telefonní domluvy. Nově jsou k zapůjčení také osobní automobily.

Kvalitní autopůjčovna

Autopůjčovna Pardubice nabízí možnost přistavení jakéhokoliv vybraného vozidla kamkoliv na území České republiky. Ve vozovém parku autopůjčovny jsou jak dodávky s různými rozměry úložného prostoru a nosností, tak osobní automobily jako je Škoda Octavia 1,7 TDI již od 250 Kč na den.

Filtr pevných částic

Tento filtr, označovaný jako dpf, je součástí výfukového systému a má za úkol zachytávat saze a jiné pevné částice vznikající při spalování hlavně nafty. Je pochopitelné, že časem se tento filtr zanáší, což se projevuje snížením výkonu motoru. Životnost dpf je ovlivněna stylem jízdy a dalšími faktory, ale obecně to bývá 80 až 250 tisíc kilometrů. Se stylem jízdy souvisí postupné vypalování částic zachycených filtrem. Při ježdění po městě je tato hranice nižší, protože k vypalování sazí dochází při zvýšení rychlosti minimálně na 100 km/hod. V té chvíli se teplota výfuku pohybuje kolem 600° C.

Čištění filtru

Pokud se objeví příznaky zaneseného filtru, může vám tuto skutečnost diagnostikovat váš autoservis. Filtr nemusíte vyhazovat, ale můžete jej z výfuku vymontovat a zaslat specializované firmě provádějící renovací a čištění fitru pevných částic. Nejprve provede odborník vizuální kontrolu, poté dojde ke kontrole endoskopickou kamerou a teprve pak dochází k šetrnému vyčištění. Nehrozí žádné mechanické narušení a filtr po vyčištění vydrží stejný počet kilometrů jako před renovací. V této souvislosti se někdy objevují nabídky chemického čištění, které ovšem není zdaleka tak účinné, jelikož žádné chemie nemůže dokonale rozpustit saze a jiné pevné částice vznikající spalováním nafty v motoru.