Pokud chcete ušetřit čas a zbavit se starostí s registrací svého nového vozidla, přípravou na stk a dalšími povinnostmi souvisejícími s provozem motorových vozidel, obraťte se na společnost SPZ SERVIS sídlící v Praze 4, Hodonínská ulice. Stačí i zavolat na bezplatnou linku a můžete se dozvědět vše potřebné a dohodnout se na příslušné službě.

Registrace vozidel

Do registru silničních vozidel se musí přihlásit každý nový automobil pořízený na území ČR, a ke kterému je pořízen čistopis velkého technického průkazu. To znamená, že do něj není vepsán vlastník nebo provozovatel vozidla.

Prvním krokem k přihlášení vozidla a k jeho registraci je povinné pojištění vozidel, neboli také povinné ručení, které je nutno při silničních kontrolách prokazovat platnou zelenou kartou. Dalšími doklady, které je nutné mít při registraci sebou je vyplněná žádost, formulář a doklad totožnosti. U fyzické osoby je to občanský průkaz, u podnikající fyzické osoby živnostenský list, u právnické osoby je nutný výpis z obchodního rejtříku. Dále doklad o způsobu nabytí automobilu, což je faktura nebo kupní, eventuálně leasingová smlouva. Registrace vozidel je také spojena se správním poplatkem, který činí u motorového vozidla částku 800 Kč. Poplatek se hradí na místě zápisu a je podmínkou registrace vozidla.

 

Další služby SPZ SERVISU

Kromě registrace nových vozidel zajišťuje společnost i další služby motoristům z řad fyzických i právnických osob. Jedná se například o přepis vozidla nebo převod vozidla. Rovněž si lze objednat obstarání dálniční známky ČR ve všech platných typech.

Velice výhodná a také oblíbená je služba týkající se STK. Na problémy s pamatováním si data poslední kontroly ve stanici technické kontroly a s přípravou auta na další povinnou prohlídku můžete zapomenout, když se zaregistrujete do databáze SPZ SERVIS. Měsíc před vypršením platnosti STK obdržíte avízo a rady jak postupovat. Případné úkony si můžete objednat, aby příprava na stk přestala být jednou pro vždy vaší noční můrou.