Po několika letech s malými prodeji a trošku zastaralými modely, se rozhodla automobilka Volvo oživit svůj lineup. Vše začalo u modelu XC90 v roce 2014, ale na některé modely se dostalo až nyní. Jedním ze starších vozů v sestavě je V60. Vše se změnilo v letošním roce na autosalonu v Ženevě. Volvo totiž představilo nové kompaktní kombi ve fresh designu.

Novinka vás ohromí moderním stylingem i lepší výbavou

V podstatě zmenšená V90 na vnější straně. Zhruba tak by se dala popsal V60, která nabízí stejné technické, bezpečnostní i zábavné prvky, jako větší modely Volvo. Kromě toho se můžete těšit na celou řadu pohonných jednotek od benzínu, nafty až po hybrid. Ale na rozdíl od V90, se u V60 dočkáme méně výkonného hybridního motoru.
Jak již bylo řečeno. Na první pohled je V60 štíhlejší kolega modelu V90. Jste překvapený? To byste neměli být. Styling a design se dostal z S90 a V90 do všech modelů. A u novinky tomu není jinak. Nyní většina automobilek razí heslo „stejný salám, různá délka“.

Není to však špatná věc. Nová V60 vypadá i tak dost sexy a design je přesvědčivý, moderní a čerstvý. Rozhodně nezaostává v tvrdé konkurenci BMW řady 3, Mercedes-Benz třídy C nebo Audi A4 Avant.

Interiér kopíruje kolegy, ale zachovává si svůj charakter

Stejně jako exteriér, je i interiér silně založený na modelu S90 a V90. Existuje však několik důležitých rozdílů, které nechávají V60 svůj charakter a funguje tedy jako samostatná a dospělá osoba. Opět se můžete těšit na prémiové materiály, standardní vybavení hodno této automobilky i celé řady nových bezpečnostních systémů, které zlepšují pocit z jízdy.

Pod kapotou najdete jen to nejlepší, co automobilka nabízí

A opět stejná písnička. V60 dostane v základu stejné motory, jako V90. Očekáváme tři druhy benzínových a naftových motorů. K tomu minimálně jeden hybrid. Výkon se bude pohybovat od 190 až po 360 koňských sil. Kolem hybridu panuje spousty otázek a nejasností. Uvidíme tedy s čím nakonec Volvo vyrukuje.

Pokud máte vozy Volvo rádi, navštivte portál Autonoto.cz, který ví doslova vše o autech, které jsou na trhu. Kromě vozů značky Volvo zde najdete ojeté vozy různých značek z více než 600 autobazarů.