Dobrý zrak je předpokladem úspěšného zvládání mnoha povolání. Patrně nejdůležitější jsou zdravé oči pro motoristy a zejména řidiče z povolání. Jakákoliv oční vada či slábnoucí schopnost dobře vidět zejména na dálku, je krajně nebezpečná jak pro řidiče samotného, tak i pro ostatní účastníky silničního provozu.

Dobré oči potřebuje řidič na sledování provozu, na čtení dopravního značení a na správný odhad vzdálenosti při předjíždění. Téměř každý člověk, který hůře vidí, používá brýle nebo kontaktní oční čočky. Platí to i pro motoristy. V běžném životě nejsou ovšem brýle nebo kontaktní čočky na překážku, ikdyž jejich nošení může přinášet řadu nepříjemností. Zejména při dešti nebo při střídání prostředí, kde jsou různé teploty. Přes mokrá nebo zamlžená skla se zkrátka dobře nevidí, a sundavání a čistění brýlí je nepohodlné. Pokud by z nějakých důvodů došlo k zapocení brýlí za jízdy, může to mít pro motoristu a jeho okolí fatální následky, neboť při řízení motorového vozidla mnohdy rozhodují vteřiny.

3470438271_50b32e153c_z

Daleko lepším řešením v případech ztráty ostrosti vidění nebo jiných zrakových obtížích je operace očí, což je dnes již snadnou a rychlou záležitostí. Nejčastější poruchou vidění je šedý zákal, který postihuje téměř každého člověka a je přirozeným důsledkem stárnutí. Odstranění šedého zákalu se dnes provádí na moderních očních klinikách laserovou metodou. Pacientovi se pomocí laseru odstraní stárnoucí a nefunkční rohovka, která se nahradí rohovkou umělou.

Dokonale zdravý zrak

Výsledkem je opět bezproblémové vidění, kdy pacient vidí opět jako dříve a nemusí používat brýle či kontaktní oční čočky. Tento zákrok provádí oční klinika ZIRIS ve Vsetíně, která má k dispozici nejmodernější technologie a především kvalifikované a zkušené odborníky na svém místě, kteří pomocí špičkových přístrojů jsou schopni vám pomoci a navždy vás zbavit vašich problémů se zrakem.

Behind Blue Eyes

Krátkozrakost i dalekozrakost se zde léčí moderní technologií PresbyMax, díky níž budete vidět opět dobře jak na čtení tak na dálku. Informace o zraku, o prevenci i léčení očních vad vám poskytne magazín o zraku.