Mytí auta je základem pravidelné údržby vozu. I když by se mytí vozu mělo provádět pravidelně, není potřeba frekvenci nijak přehánět. Přece jen i při nejšetrnějším zacházení dochází k postupnému narušování laku.

Jestli budete jezdit s autem do myčky každý týden a někdy i častěji, pak mu rozhodně neprospějete, ale spíše uškodíte. Naopak ale, pokud do myčky vyjedete z času na čas a kromě mytí dopřejete vašemu vozu také speciální voskování, pak udržíte lak v kondici na dlouhou dobu. Víc, než kde jinde tak u mytí vozu platí, všeho s mírou.

Jestliže se chcete pustit do mytí vozu sami, pak si dejte záležet na výběru čisticích prostředků, které při mytí použijete. Jistější volbou jsou automyčky, kde máte jistotu, že na váš automobil budou použity přípravky, které si šetrně, ale přesto účinně dovedou poradit s jakýmikoliv druhy nečistot. Zejména po zimě je velmi vhodné navštívit automyčku a odstranit z podvozku veškeré zbytky soli. Jestliže ve vás ale velké kartáče myček nevzbuzují důvěru, pak je pro vás ideálním řešením bezkontaktní myčka. Samoobslužná myčka nabízí 5 programů, které zahrnují všechny nezbytné činnosti od předmytí až po závěrečný oplach a leštění karoserie. Nechybí ani vosk, který se na lak nanáší v tenké vrstvě. Myčka aut však nemusí být jen místem, kam zajíždíte se špinavým vozem.

Myčka aut vám může vydělávat. Jestliže vlastníte pozemek, pro který hledáte vhodné využití, pak se určitě podívejte na stránky firmy bkfcarwash.cz, kde zjistíte všechny potřebné informace k tomu, jak se stát majitelem třeba právě bezkontaktní myčky. U myček totiž platí, že jich nikdy není dost. Řidiči si na pohodlí spojené s mytím aut v myčkách velmi rychle zvykli, a proto se fronty před automyčkami neustále prodlužují. Máte tak jistotu, že o klientelu nebudete mít nouzi.