Velké i malé firmy, které potřebují skladovat materiál i vyrobené zboží, obchodní řetězce, stavební podniky a celá řada jiných subjektů se dnes snaží šetřit plochami. Úsporu místa jim usnadňují především regálové systémy, které umožňují skladovat do výšky. K tomu jsou však nutné vysokozdvižné vozíky, jejichž výběr je dostatečně široký.

Firmy, které potřebují vysokozdvižný vozík pouze sporadicky, ale i další subjekty, kterým se nevyplatí pořizovat si novou manipulační techniku, mohou využít možnosti jejího pronájmu i na delší dobu. Výbornou službou je také bazar vysokozdvižných vozíků, kde lze pořídit levné vysokozdvižné vozíky a další manipulační techniku, která je již použitá, ovšem díky perfektnímu servisu stejně funkční, jako nové VZV.

1

Prodej i servis VZV

Součástí bazaru je také servis vysokozdvižné techniky, který se snaží o perfektní stav všech vysokozdvižných vozíků, které nabízí. V případě zájmu zákazníka provádí firma servisní služby ve svém sídle, nebo se může servisní technik dostavit do zákazníkova sídla a zařízení opravit na místě, aby nedošlo ke zbytečným časovým prodlevám a omezení zákazníkovy činnosti.

nosnost je od 1000 do 4500 kg a maximální zdvih je 4600 mm. Jak mezi novými, tak i mezi bazarovými vysokozdvižnými vozíky si můžete vybrat nejen z různých značek, ale také z různých typů. Základním typovým rozdělením je pohon a zdvihací mechanismus. Pohonnou jednotkou je nejčastěji naftový, případně elektrický motor, ojediněle lze pořídit i pohon na plyn.

2

Pokud jde o manipulační zařízení, konkrétně lyžiny, existují jednak čelně výsuvné vidle, kdy je náklad umístěn před vozíkem, a jednak bočně výsuvné lyžiny, což je méně častý typ vozíku, hodící se hlavně pro manipulaci s delším a rozměrnějším nákladem. Nosnost všech vysokozdvižných vozíků se pohybuje od 1000 do 4500 kg a maximální zdvih je 5 m i výše.

Kromě prodeje, servisu a opravy VZV je na trhu k dispozici i nejrůznějšího příslušenství a přídavná zařízení. K zakoupenému vysokozdvižnému vozíku, nebo který vám již slouží, si můžete pořídit vidle, další hydraulický okruh, montážní plošiny, sněhové radlice, hydraulické lopaty, teleskopy a další účelné doplňky, které z vašeho vysokozdvižného vozíku učiní víceúčelové zařízení.