Alkohol za volant nepatří, ale do kufru nějakou tu lahvinku dát nezapomeňte!

 Stejně jako většina Čechů, i vy letos vyrážíte do oblíbené dovolenkové destinace – Chorvatska? Blízkost čistého moře a celkově nízké náklady na pobyt i cestu jsou lákadla, kterým se zkrátka nedá odolat!

Přemýšlíte, co všechno si s sebou do Chorvatska vezmete?

Už dávno odzvonilo dovážení paštik a konzervovaných potravin, nyní se Češi snaží nejvíce ušetřit na nákupu alkoholu. Protože, co si budeme povídat, bez oblíbeného pití není ta správná dovolená.

Zatímco pivo se dá v Chorvatsku koupit za poměrně rozumné peníze a v přijatelné kvalitě (naše pivo žádné jiné nepřekoná), ale to jejich se s přimhouřeným okem dá. Co se však vyplatí přivést z Čech, je tvrdý alkohol.

Dobrou pálenku se 160 let dlouhou tradicí totiž u Chorvatů jen tak neseženete.

Může se vůbec tvrdý alkohol převážet?

Máte obavy, že vaše oblíbená slivovice zůstane v rukou celníků a vám zbudou jen oči pro pláč a pokuta v ruce? Při dovozu alkoholu může fyzická osoba (starší 17 let) dovézt bez zaplacení cla, DPH a SPD následující množství alkoholického pitiva:

– 1 litr alkoholu a alkoholických nápojů o obsahu vyšším než 22 % obj. nebo nedenaturovaného lihu o obsahu nejméně 80 % obj., nebo

– 2 litry alkoholu a alkoholických nápojů o obsahu alkoholu nejvýše 22 % obj. (šumivá vína, jemné likéry)

– 4 litry vína a

– 16 litrů piva

Sudličkova slivovice udělá z každé dovolené skvělý zážitek!

Koupání v moři, opalování, dobré jídlo a objevování chorvatských krás, to jsou aktivity, na který se každý těší. Ale jen opravdový Čech ví, že tu správnou pohodu, skvělou zábavu a odpočinek odstartuje jedině panák prvotřídní pálenky.

Sudličkova slivovice je čistá ovocná pálenka z vyzrálých švestek.

48

Slivovici si nezapomeňte i pro dobré trávení. Ony ty mořské potvory na talíři mohou udělat v žaludku pěknou paseku!