Myslíte si, že pick-upy vyrábějí pouze společnosti jako Nissan či Ford, a luxus abyste v tomto segmentu pohledali? Pak jste zcela jistě neslyšeli o chystané třídě X od Mercedesu. Novinka byla dlouho představována jako koncept, ale až nyní se představila v celé své kráse tak, jak vyjede z výrobního pásu.

I přesto, že se automobil tváří jako super luxusní pick-up, jedná se o sourozence Navary a Alaskanu. Mercedes má totiž smlouvu s Nissanem i Renaultem o sdílení některých technologií a tyto technologie použil i ve své novince. Dobrý z práva je, že novinka však nečerpá striktně od těchto dvou modelů, ale přichází také se svými technologiemi. Už jen vzhled je oproti sourozencům naprosto odlišný, protože připomíná spíše velké SUV GLS.

Novinka bude nabízena hned v několika motorových verzích. Pod její kapotou budeme moci najít X220d, který poskytuje výkon 120 kW. Dále pak také výkonnější variantu X250d s výkonem 140 kW. Nezapomnělo se však ani na milovníky benzínových agregátů, pro které je připravena verze X200 s 122 kW. Tato verze je určena především pro Afriku a arabské země. Samozřejmostí je také pohon všech čtyř kol, pokud byste se rozhodli jet do nepříznivého terénu. Na něj si však budete muset počkat, protože prozatím je k dispozici pouze zadokolka ve 4Matic verzi.

Novinka sebou přinese spousty příslušenství jako například kryty nákladního prostoru, klece, lišty pro přepravu věcí na korbě, nejrůznější dělící systémy, nášlapy atd. Samozřejmostí je také nerez ochrana pro prahy a podvozek. Pokud jste doufali v levnou variantu s černým oplášťováním, tak pro vás máme špatnou zprávu. Tohle je Mercedes!

Nás však momentálně zajímá, zda bude o luxusní pick-up zájem a zda se najde dostatečný počet kupců, kteří budou ochotni zaplatit za luxus v interiéru a za prestiž značky. Řadu X seženete v Evropě, Jižní Americe, Austrálii a Africe. Jen do USA se nechystá, protože zde je konkurence až příliš veliká.