Současné generaci Audi TT má problémy a proto se automobilka rozhodla, že zcela změní celou její koncepci.

Jiné TT

Audi TT se prodává již 20 let a za tu dobu zaznamenalo velké úspěchy. Požadavky trhu se však mění a zákazníci tak o sporťáky nejeví příliš velký zájem a raději volí velké SUV. Je to znát i na prodejích TT, které v posledních letech klesají. I to je důvod proč se Audi rozhodlo kompletně změnit koncepci svého vozu.

Audi nachází inspiraci ve své minulosti, kdy v roce 2014 představila nápad na novou verzi modelu TT, který měl nést název Sportback. Mělo se tedy jednat o čtyřdveřové kupé. A přesně takový automobil chce nyní Audi začít vyrábět. S ním by pak měla přijít na trh v následujících dvou letech.

„Pokud postavíte klesající poptávku proti rostoucím nákladům, je zřejmé, že Audi nemůže ve střednědobém horizontu udržet svůj současný kurz. Místo toho se intenzivně řeší zastoupení kupé a kabrioletu v kompaktním segmentu,“ vysvětluje plán na změnu koncepce TT nejmenovaný člen vedení značky z Ingolstadtu.

Návrat k prvotní myšlence

Proč původně první Sportback nevznikl je důsledkem aféry Dieselgate, kdy Volkswagen musel mnoho svých projektů poslat k ledu. Audi doufá, že nová koncepce zachrání TT před úplným koncem. Nyní je však jasní, že s kupé v původní podobě se již budeme muset rozloučit. Prodeje totiž klesají a v loňském roce se prodalo již jen 16 tisíc exemplářů.

Novinka by měla obdržet nové motorové jednotky představované mildhybridy a nespecifikovaný plug-in hybrid. K dispozici by měly být také elektrické turbodiesely.