Cenovky klasických vozů začínají pořádně narůstat a v některých případech již narostli do takových rozměrů, že se to zdá až absurdní. Důkazem toho je i vrak vozu Mini, který byl vydražen za neuvěřitelnou sumu.

Vrak za velmi vysokou sumu

Vydržený Minicooper S pochází z roku 1965 a moc šťastný život neměl. Aktivně jezdil do roku 1978. Od té doby pak stál automobil v děravé garáži, kterou do něj tekla voda, i proto je automobil prožraný korozí skrz na skrz a ke konci svého utrpení dokonce sloužit jako skladiště třísek na podpal. Nicméně ani toto nezabránilo tomu, aby byl tento vrak vydražen za částku 20 tisíc liber, tedy za částku okolo 600 tisíc korun českých.

Nový majitel tak bude muset do vraku investovat velké množství financí a času. Nejspíše se mu to však vyplatí. Hodnota automobilů Mini dnes dosahuje částek i dvou milionů korun. A to je částka, pro kterou se vyplatí investovat takovou sumu i do takového vraku, jako byl tento.

Trend růstu cen automobilů s rokem výroby kolem poloviny minulého století, však nyní rozhodně nekončí. Pokud tedy i vy ukrýváte ve své garáži nějakého krasavce, který bude časem mít velkou hodnotu, pak rozhodně neprodávejte! Časem se může jeho aktuální hodnota i zněkolikanásobit.