Již po roce 2020 by se měl na trhu dostat nový elektrický crossover, který bude velice levným elektromobilem.

Hlavně levně

Volkswagen má v plánu v příštích letech expandovat v oblasti elektromobilů a jedním z projektů, která doplní současnou rodinu I. D, by měl být i malý elektrický crossover. Jeho přípravu potvrdil zdroj přímo z automobilky, který však nechtěl být jmenován. Zahájení prodejů však ještě nebyl oficiálně schváleno vedením celé automobilky.

Hlavním lákadlem této novinky by měla být její cenovka, protože automobil by se měl prodávat za částku okolo půl milionu korun. Automobilka s ním chce konkurovat především Tesle a věří, že postupným rozšiřováním nabídky cena elektromobilů klesne. Finální cenovka by tak mohla být nakonec menší, než u modelu 3.

Velké naděje

V současné době má Volkswagen v plánu začít prodávat automobil někdy v roce 2020 a ročně by chtěla vyrobit až 200 tisíc kusů toho vozu. Kde však chce vozy vyrábět není prozatím jasné, ovšem o samotnou produkci by se mohla postrat například továrna v Emdenu, která se dnes primárně zamřuje na výrobu modelu Passat. O této fabrice se však spekuluje jako možném místě, kde budou vyráběny příští generace Škody Superb. Další spekulace však hovoří o tom, že sem bude přeorientována výroba elektromobilů.

U Volkswagenu momentálně horečně přemýšlejí nad tom, jak co nejefektivněji rozmístit své výrobní prostory a to především s ohledem na přicházející elektrovlnu. Plány zahrnují možnost výstavby nových výrobních prostor v Maďarsku či Bulharsku. Pokud bude tato možnost schválena, budou zde vyráběny i elektrické Škodovky.