Pokud bychom se podívali na podíl vozu SUV v celkových prodejích, pak zjistíme, že se na nich podílí hned třetinovou měnou. A jak předpovídají snad všechny automobilky, podíl se bude do budoucna jen zvyšovat.

SUV táhne

Nejžádanějším segmentem, tak by se dal označit SUV segment, který má tento státu od minulého orku, kdy se mu podařilo překonat tolik oblíbený segment střední třídy. V loňském roce činil prodej SUV a crossoverů na trhu 24,3% a za první tři měsíce tohoto roku se toto číslo zvýšilo na 28,4% a již nyní je jisté, že bude stále stoupat.

O tomto trendu ví také Audi, která moc dobře sleduje statistiky. Ta prodala v tomto roce 278 tisíc automobilů SUV segmentu. To je celkový podíl 36,6% z jejích celkových prodejů. V USA se dokonce Audi podařilo prodat hned polovinu ze všech prodaných vozů coby SUV.

Tento trend navíc neustále roste. Automobilka Audi predikuje nárůst obliby SUV modelů do té míry, že v roce 2025 budou SUV vozy představovat každé druhé prodané auto po celém světě.

Q5 a také Q8

Jejím nejúspěšnějším modelem je v současné sobě SUV Q5, kterého se jen za minulý měsíc prodalo 24,5 tisíce kusů. Od počátku tohoto roku pak Audi prodala 125 tisíc kusů těchto vozů a prodeje by měla podpořit i nadcházejíc vlajková loď automobilky, kterou bude model Q8. Toto SUV by se mělo na trh dostat v druhé polovině tohoto roku v USA a v příštím roce i v Evropě.

„Nové prémiové SUV je ideálním přírůstkem do segmentu a představuje další převratný krok naší iniciativy,“ uvedl Bram Schot, člen představenstva zodpovědný za prodej a marketing. Závěrem dodal, že největší zájem o Q8 se očekává na trzích v USA a Číně.