GM má jasnou vizi. Plug-in hybridy jsou dle nic jen přechodnou fází mezi elektromobily a proto nechce ztrácet čas, pouští se rovnou do výroby čistých elektromobilů.

GM elektrifikuje

Automobilek, které se nepřipravují na budoucnost v podobě nových elektromobilů, již mnoho nenajdete. V závěsu nechce zůstávat ani General Motors a proto nyní poodhalilo plány na příští roky, které budou hlavně elektrické.

V nedávném rozhovoru o nich hovořil Mark Reuss, prezident koncernu: „Plug-in hybridy jsou jen jakýmsi opatřením proti vozům se spalovacími motory. Nemůžeme utrácet peníze za to, abychom přinutili zákazníka kupovat věci, které ve finále nepotřebuje,“ „Namísto toho můžeme vynaložit prostředky na skutečnou alternativu, která poskytne zákazníkovi nulové emise, udržitelnost a cenově dostupné řešení,“ čímž jasně naznačil, jakým směrem se GM vydá.

A co Buick?

Na plug-in hybridní pohon však koncern zcela nezanevřel. Značka Buick, která pod něj spadá a která vyrábí vozy pro čínský trh, chce v příští době představit Velite 6 právě s tímto druhem pohonu. Ve zbytku světa však plug-in hybridy od GM očekávat nejspíše nemůžeme. Dokazuje to také horká novinka Cadillacu, což je koncept elektrického SUV, které je posazeno na zcela nové platformě vyvinuté výhradně pro elektromobily. Samo GM novinku označuje jako začátek zcela nové éry značky Cadillac, který již brzy odhalí celou paletu elektromobilů.