Slyšeli jste někdy někoho říkat větu typu: „Policajtům ujede každej! Ty jejich Ochcávky se přeci sotva rozjedou!“? Pokud ano, pak byste mu měli povědět, že policie má nyní vůz, který se dokáže rozjet, a který se dokáže dokonce rozjet z nuly na sto za 4,4 sekundy. Je jím hybridní BMW i8!

Při návštěvě Prahy můžete narazit na BMW i3, které byly policií od BMW zakoupeny před nedávnem. Jak to tak vypadá, strážníkům ve ježdění v těchto neotřelých automobilech zalíbilo, protože policie nyní dostala nové BMW. Tentokráte se však nejedná o žádného čistě elektrického prcka, ale o hybridní BMW i8, které dostalo charakteristické policejní barvy a dokonce také modré majáky a diodový systém. Jediné co vozu chybí je radar na měření rychlosti jedoucích vozidel.

Nemyslete si však, že policie šla a okamžitě utratila milion takovýto automobil. Vůz má prozatím zapůjčený a to na půl roku, během kterého s ním plánuje ujet okolo 20 tisíc kilometrů. Automobil Se bude prohánět především na Znojemsku, Olomoucku a také na Vysočině, protože vůz dostala do správy Jihomoravská dálniční policie. Ta chce především otestovat, jak takový automobil bude fungovat v terénu a také co na ně budou říkat lidé.

V praxi to tedy znamená, že automobil bude skutečně nasazován do silničního provozu, kde bude mít za úkol nejen reprezentovat, ale především potírat zločin. Kdo tedy bude těmito oblastmi projíždět, měl by dát nohu z plynu, protože tomuto vozu prostě neujede. O to se postará zážehový tříválec, v kombinaci s elektromotorem, které dohromady podávají výkon 266 kW. I díky tomu je automobil schopen dosáhnout takového zrychlení. Řídit jej navíc budou proškolení policisté, kteří několik měsíců cvičili, jak s rychlým vozem jezdit a jak s ním zastavovat další rychle jedoucí automobily.