Ochrana životního prostředí je velkým tématem a to i u BMW. Ti nyní přišli s nápadem vypínat spalovací motory svým hybridním vozům v momentě, kdy vjedou do centra města. Tím by měly ochraňovat ovzduší těchto měst.

BMW je odvážné

Jak co nejvíce ulehčit ovzduší ve velkých městech řeší BMW již delší dobu, ovšem nový nápad je velmi originální a hlavně velmi odvážný. Majitel Plug-in hybridního vozu, by nemohl po zásahu BWM využívat svůj spalovací motor ve větším městě, tedy jeho centru a musel by zde jezdit jen na elektřinu.

Vozům by se motor vypínal automaticky jak uvádí Klaus Fröhlich na autosalonu v L.A. Jediné co je k tomu zapotřebí je navigační systém a online připojení vozu, nic víc. Skutečně se nejedná o vtip.

Hysterická města

Fröhlich uvádí příklad na BMW X5 plug-in hybrid, která je schopná jen na čistě elektrický pohon ujet až 80 kilometrů. A to je podle BMW dostatečná vzdálenost pro pohyb po větším městě. BMW odprezentovalo tuto technologii již některým vedením velkých německých měst, které výrazně bojují se znečištěným vzduchem a přemýšlení o úplném zákazu vjezdu dieselových vozů do centrer svých měst. Tato hysterie je vyvolána celou řadou faktorů, především pak aférou Dieselgate.

V nápadu BMW by do budoucna mohla shlídnout i další města, které trápí špinavý vzduch. Těmi jsou například Stuttgart, Paříž nebo Londýn.