Koncern BMW se v poslední době pustil do výroby modelů, které o něco více myslí na běžnějšího uživatele automobilů co se praktičnosti týče, nikoliv však ceny. Nové modely řady i jsou specifické svým stříbrnočerným designem, který doplňují modré detaily. V této řadě jsou v prodeji již model i3, který je určen hlavně do města a model i8, což je nefalšovaný sporťák.

 

K nim by se měl v roce 2016 přidat také model i5. Jedná se o rodinný vůz, vycházející z modelu i3, ze kterého si vezme design a technologii. Přední a zadní část vozu by také měla velmi připomínat svého staršího příbuzného. Co si ovšem zřejmě od i3 neodnese, tak je nekonvenční otevírání dveří, které se u i3 otevírají od sebe. Nová i5 by měla mýt dveře klasické. Stejně tak i interiér by se měl držet více při zemi a vyhovovat tak zastáncům klasického vzhledu interiérů.

BMW i3
Design tohoto vozu bude dávat jasně najevo, kam si ho máme zařadit, stejně tomu bude i u požitých materiálů a techniky. I u i5 bude velmi hojně využíváno kompozitních materiálů pro docílení co nejnižší hmotnosti. Pro pohon vozu bude sloužit elektromotor o výkonu 125 kW s točivým momentem 250 Nm. Díky lithium-iontovým bateriím by měl být vůz na jedno nabití schopný ujet 320 km. Do automobilu je pak také možnost umístit spalovací tříválcový motor o objemu 1,5 litru.

BMWi5
BMW se tímto modelem snaží prosadit u mnohem větší škály lidí, než je tomu například u i3 nebo i8, které jsou zamýšleny jen jako doplněk ke standardnímu konvenčnímu vozu. Díky větší karoserii a většímu dojezdu by se tento model měl stát opravdovým plnohodnotným rodinným vozem.

BMWi8
Na trh by se měl tento vůz dostat nejpozději v roce 2017 a jeho cena, za elektrickou verzi, by měla začínat na jednom milionu korun. Další projekty z řady i BMW neohlásila, ale kdo ví.

BMWInterior