Focus se představí již ve své čtvrté generaci. Ta by měla být odhalena již velmi brzy a tak automobilka začíná odkrývat její detaily. A ty prozrazují, že Ford zase hledal inspiraci u druhých.

Nové FoFo

Model Focus představuje pro americkou automobilku klíčový vůz na evropském trhu. Jeho premiéra proběhne 10. dubna a tak automobilka již začala odhalovat některé detaily vozu. Učinilo tak tedy rumunské zastoupení vozu, které na svůj facebookový účet nahrálo video s detaily novinky.

Video nám ukázalo několik zajímavých detailů, které se velice nápadně podobají prvkům použitých u automobilů Volvo. Příkladem může být například světelný LED pás ve světlometech, který nápadně evokuje Thorovo kladivo u Volva. Stejně tak i nápis Focus na víku kufru silně připomíná nápis na Volvu XC40.

Další kopírka

Může se tak zdát, že po Astonu Martin se Ford inspiroval další automobilkou, kterou v minulosti vlastnil. Navíc se jedná o první snímky, které Ford vypustil s Focusem bez maskování. Již dříve byl odhalen prototyp a také unikl jeden snímek vozu z boku. Již tehdy si navíc mnoho fanoušků stěžovalo že novinka vypadá jak Tipo z boku.

I přesto o vozu víme stále poměrně málo. Budeme si tak muset počkat na premiéru, na které se představí petidvéřový hatchback. Karosářská verze kombi by měla přijít na podzim a pro vybrané trhy by měl být dokonce k dispozici sedan.