Automobilka Aston Martin je hlavním dodavatelem agenta jejího veličenstva Jamese Bonda, co se vozového parku týče. Ovšem jak to tak vypadá, v reálném světě se výrobce jedinečných vozidel nechal bondovskou tématikou trochu strhnout a začal pracovat na projektu, který jako by z těchto filmu vypadl.

Automobilka totiž představila svou práci na projektu Neptune. Tím by nemělo být nic jiného než miniponorka, která vypadá, jako by jí vytvořil šílený vědec pro sběr horniny z Mariánského příkopu, jenže tento projekt je skutečně reálný se vším všudy.

Automobilka nezačala samozřejmě na ponorce pracovat jen tak, ale spojila se skutečnými odborníky v tomto oboru. Těmi jsou lidé ze společnosti Triton Submarines LCC v USA, kteří mají již bohaté zkušenosti s výrobou nejrůznějších ponorných plavidel. Jejich nejčastějšími zákazníky jsou multimilionáři, kteří hledají rozptýlení i hluboko pod mořskou hladinou. Ceny jejich výrobku se šplhají do milionů dolarů. Ovšem milionáři nejsou těmi jedinými. Mnoho jejich ponorek slouží také pro vědecké účely a to díky schopnosti strojů potápět se i na dna oceánů.

Design plavidla má na starosti Marek Reichmann, který je hlavním stylistou a výkoným prezidentem automobilky. Stroj se prozatím představuje na základě skic. Základem je platforma od společnosti Triton, do kopule se vejdou až tři lidé, kteří se díky ni mohou potopit do hloubky až půl kilometru a pod vodou vydrží i 12 hodin.

Celkový design ponorky je však dílem Marka Reichmanna, který platí v Astonu za hlavního stylistu a výkonného prezidenta celé společnosti. Stroj se nám prozatím odprezentoval jen na několika skicách. Základem mu je platforma dodaná společností Triton. Stroj pojme i tři osoby najednou, kteří v něm mohou prožít dobrodružství v hloubce až půl kilometru pod hladinou. Celková doba setrvání ve vodě je až 12 hodin.

Zda si podivná novinka najde svou klientelu, teprve uvidíme. Cestu by si však zcela rozhodně mohla najít k Jamesi Bondovi v nejnovějším snímku.