Ford chystá vývoj elektromobilu, který bude velmi jedinečný. Bude se jednat o SUV, které svým designem bude vycházet z Mustangu.

Ford elektrizuje

Ford vypustil do světa první oficiální snímek nového elektromobilu, který měl původně nést jméno Mach 1. Ovšem fanoušci řekli jasné ne a tak americká automobilka toto pojmenování ještě přehodnocuje.

V současné době novinka žádné jméno nemá, ale má svůj první oficiální snímek a několik zajímavých informací. Ty se týkají především vzhledu vozu, který bude crossoverem a na trhu se objeví v roce 2020. Na jedno nabití by měl být schopen ujet až 480 kilometrů.

Krom jména jsou fanoušci znepokojeni ještě jednou věcí a to designem vozu. Ten by měl prý vycházet ze slavného modelu Mustang. A fanoušci mají obavy, že se chce Ford prostě jen přiživit na této legendě a vytvořit něco co nemá s filosofií Mustangu nic společného. Na finální design si ovšem ještě budeme muset počkat a až poté uvidíme, jak se dílo Fordu povedlo.

Mustang do terénu

Je ovšem pravdou, že Ford již v minulosti s Mustangem experimentoval a důkazem toho je Mustang II, který dnes rozhodně nepůsobí jako automobil, který patří do stáda splašených koní. Nicméně to nemění ten fakt, že automobil se stal ve své době extrémně úspěšným. Ford jej dodnes hodnotí jako automobil, který byl ve správný čas na správném místě. Zda se to samé povede i připravovanému SUV elektromobilu ukáže čas.