Některé čínské automobilky jsou doslova proslulé svým kopírováním slavných modelů. Ovšem v poslední době začíná případů přibývat. Poslední ukázkou je čínská Zotye, která již v minulosti kopírovala a nyní přišla s novinkou, která se velmi nápadně podobá Range Roveru Sport.

Proč být originální?

Vymýšlet pro své vozy vlastní osobitý design asi Zotye nic moc neříká. Raději se totiž nechává inspirovat u Evropských kolegů, jejichž modely někdy úplně okopíruje. Pod touto filosofií již vzniklo několik modelů podobných těm jako je Porsche Macan, Mazda CX-4 a nyní také Range Rover Sport.

O podobných tvarech bylo jasné již při představovaní snímků. Ovšem oficiální verze produktu potvrdila, že tato automobilka nemá skutečně žádné zábrany. Projekt s kódovým označením L10 se má oficiálně jmenovat Zotye T900, její pohon by měl zajišťovat dvoulitr o výkonu 230 koní a 350 N.m. točivého momentu. S ním spolupracuje i osmistupňová samočinná převodovka.

Podoba interiéru tohoto vozu se však originálu příliš nepřibližuje. Nedělejme si však velké iluze, že by u něj automobilka zapojila vlastní nápady. Inspirovali se u Porsche a Mercedesu, ovšem nutno říci, že interiér vypadá propracovaně a kvalitně.

Vlastní model a zákazníci

Automobilka je však schopná vytvářet své vlastní designy, ovšem výsledek je dost podivný. Předvedla to u modelu SUV T300, které vyvolává spíše úsměvy než obdiv.

Novinka v podobě Land Roveru by se měla na trhu dostat na začátku roku 2019 a její sena bude startovat na půl milionu korun. A právě cenovka je to, proč by mohla automobilka zákazníky oslovit. Cena originálu totiž začíná mnohem, ale mnohem výše.