Ford GT snad ani není nutno blíže představovat, jedná se o super rychlý automobil, který pro Ford představuje želízko v ohni supersportů. Minulá generace vozu však přeci jen na tu nejnovější špičku začala ztrácet a tak se Ford rozhodl pro oživení této legendy. Na detroitském salónu byla představena nová verze vozu, která způsobuje srdeční zástavy jen při pohledu na ní.

Tento nový Ford GT představuje to nejlepší, co může momentálně americká značka nabídnout. I Ford se však u vozů rozhodl k downsizingu a proto se nový model může místo osmiválce, pochlubit vidlicovým šestiválcem 3.5 EcoBoost s dvěma turbodmychadly. Tento agregát bude naladěn na brutálních 600 koní, tedy asi 441 kW. O přenos této síly na zadní nápravu, se stará sedmistupňová dvouspojková převodovka.

fogt30_54b43338a59c2

Na rozdíl od svého předchůdce sází nové GT na nové tvary. Zatímco minulý model nesl mnoho retro prvků, ten současný se může pochlubit opravdu závodním a hlavně hyper moderním designem, díky kterému bude nepřehlédnutelný. Křivky jsou velmi výrazně ovlivněny aerodynamikou, kdy cílem bylo zvýšit přítlak a snížit odpor vzduchu.

fogt20_54b433379a603

Nové GT přichází také se spoustou neotřelých designových prvků, jako jsou nahoru otevírací dveře vozu, sedadla zapuštěná do šasi, volant, který se inspiroval volanty monopostů F1 a stejně jako ony obsahuje spousty tlačítek a množství ovladačů. Standardní analogové budíky byly vystřídány digitálním displejem. Ten doplňuje další obrazovkou na středovém panelu.

fogt00_54b43336734f9

Zahájení prodeje je plánováno na příští rok v rámci oslav 50 let od výročí původního GT v závodě Le Mans, kdy tento vůz obsadil kompletní stupně vítězů. Od Fordu to však zatím není vše. Do roku 2020 chce představit dalších 12 nových modelů z dílen divize Performance, takže se máme na co těšit.

fogt50_54b4333c3129f