S příchodem nového roku je již tradičně vyhlašována anketa s názvem Auto roku. Jak již název napovídá, její náplní je určit, jaký automobil bude pro příští rok tím nejvýraznějším na tuzemském trhu a který se nejvíce vryje do paměti i srdcí řidičů. Tento rok již svého vítěze máme, a jeho, nebo tedy spíše její vítězství, není žádným překvapením.

Jedenadvacátý ročník letošního vyhlašování byl napínavý až do samotného konce. Ve finálové pětce se nakonec usadily vozy od společností Škoda, Mazda, Mercedes.Benz, ale také Ford a Volkswagen. O umístění jednotlivých vozů hlasovali členové Klubu motoristických novinářů, ve spolupráci s Klubem motoristických publicistů, Svazem dovozců automobilů a Sdružením automobilového průmyslu. Zástupci těchto klubů a sdružení vybírali z celkem 31 automobilů, ze kterých bylo nakonec vybráno TOP 5 vozů v ČR pro letošní rok.

620_53f281cbc9418

Nebylo velkým překvapením, že nejvíce bodů a tedy absolutním vítězem se stala třetí generace Škody Fabia z Mladé Boleslavi. Tento opravdu svižně vypadající hatchback sází především na komfort z jízdy a novou generaci motorů, které splňují emisní normu Euro 6. Od ledna je tento model nabízen také ve verzi kombi, která svému majiteli nabízí značné množství prostoru a přitom se od standardní hatchback verze cenově liší jen o 10 000 korun. Do Mladé Boleslavi se tak tento titul vrací po pěti letech.

autosalon-pariz-2014-skoda-fabia-kombi-1

V těsném závěsu za Fabií, tedy na druhém místě, se umístil nový Volkswagen Passat. Osmá generace tohoto vozu působí opravdu skvělým dojmem, který připomíná předchozí Passat CC, avšak tento model je zcela nový. Další příčky patří luxusnímu Mercedesu-Benz C, dále pak dravé Mazdě 3 a oblíbenému rodinnému vozu Fordu Mondeo.

VW_Passat_B8_2015_novy_prvni_Perex_503_0

Pokud tedy vybíráte nový vůz, tato anketa vám může ledacos napovědět, protože auta do ní vybírali odborníci na slovo vzatí a ti co řeknou, to platí!