V nedávné době si česká dopravní policie pořídila čtyři zbrusu nové policejní Superby 3,6 FSI V6 s pohonem všech čtyř kol a dvouspojkovou DSG. Možná si říkáte že se jedná o celkem slušné rakety, kam se ale hrabou na některé vybrané kusy, které hrdě slouží policejním sborům zejména v Dubaji. My se nyní na pár těchto ostrých policejních hochů podíváme.

 

3. Lamborghini Gallardo LP 560-4 Polizia di Stato Itálie

V roce 2004 dala společnost Lamborghini Italské státní polici, k jejímu 152. výročí, první vůz z její fabriky a další model hned příští rok. Nevíme jak to Italská policie dělá, ale v roce 2008 obdržela darem opět další model a to Gallardo LP560-4, které je využíváno k hlídání dálnic v okolí Lazia. Tento modrý strážník dosahuje maximální rychlosti 327 km/h a z nuly na sto se dostane za 3,7 sekundy. Jeho sílu mu dává motor V10 o objemu 5,2l.

lamborghini-gallardo-lp560-4-polizia

 

2. Ferrari FF dubajská policie

Toto Ferrari bylo prvním členem dubajského policejního týmu snů a jak uvidíme dále, ne posledním. Zajímavostí na tomto voze je to, že je řízeno zásadně příslušnicemi dubajské policie. Takže na dámy ve voze mohou jejich kolegové jen závistivě zírat. Tato zbraň se sice dámám do kabelky nevejde, ale zábava s ní musí být také veliká. Vyvine rychlost až 335 km/h a z nuly na sto to zvládne za 3,7 sekundy.

ferrari-ff-dubai-police

1. Lamborghini Aventador LP 700-4 dubajská policie

Další automobil z rodiny ostrých dubajských policejních speciálů, kterou tvoří předešlé Ferrari FF a Aston Martin one-77. Při otázce, proč si dubajská policie pořizuje tyto luxusní speciály, odpověděl vedoucí dopravní policie General Dhahi Khalfan, že jsou odrazem exkluzivity města, a proto musí být sami exkluzivní. Možná i proto tyto vozy hlídají turisty nejnavštěvovanější místa Dubaje. Nicméně maximální rychlost tohoto vozu činí 349 km/h a z nuly na sto se dostane za 2,9 sekundy. Popravdě řečeno, silničních pirátů v Dubaji asi mnoho nepotkáte.

lamborghini-aventador-lp-700-4 dubai-police

Nezmínili jsme se zde o světově nejrychlejším policejním voze schválně, na jeho představení si budete muset ještě chvilku počkat, ale věřte, že to bude stát za to.