Na výstavišti v Ženevě jsme jej nepotkali, a přece se ho dočkáme velmi brzy. O kom je řeč? O inovovaném Passatu!

Novinka již na konci roku

Modernizovaný Volkswagen Passat je vůbec nejočekávanější novinkou tohoto roku. Na výroční konferenci řekl šéf automobilky Herbert Diess to, že omlazená hvězda je téměř hotova a již brzy bude připravená vstoupit na evropský trh. Stát by se tak mělo již koncem tohoto roku.

Šéf koncernu zároveň prozradil, že se po stránce pohonů a karosářských úprav nebude konat žádná velká revoluce. V nabídce se objeví klasické kombi a i terénnější Alltrack a samozřejmě sedan.

Další změny?

Současná generace je s námi již od listopadu 2014, což v kalkulačce automobilového průmyslu jasně zavání časem na modernizaci. Základem vozu bude platforma MQB, u pohodných jednotek nic velkého očekávat nejspíše nemůžeme, ale hýbat se rozhodně bude s mírou spotřeby a produkce emisí.

Model Passat patří u Volkswagenu mezi vůbec nejoblíbenější modely. Roční prodeje přesahují prodeje Škody Superb, Opel Insignia či Ford Mondeo. Jen minulý rok si jej objednalo 180 tisíc zákazníků kupujících si vozy ze segmentu D.

Další novinky

Krom samotného Passatu se můžeme od Volkswagenu těšit i na inovované SUV Touareg, nebo na nově vzniklo novinku, která se představí v létě a která vznikla výhradně pro čínský trh. Na ní automobilka spolupracuje se společností SAIC. Opomenout však nesmíme ani T-Roc, který dostane v roce 2020 úpravu kabriolet a bude také prvním SUV, bez střechy, které se dostane do sériové výroby.