Popularita vozidel SUV stoupá v celém světě. Přizpůsobila se tomu i světoznámá společnost Michelin vyrábějící převážně pneumatiky. „Michelinky“ zná každý motorista a majitelé vozů „obutých“ do těchto jedinečných pneumatik na ně nedají dopustit. Koncern Michelin přichází každým rokem s nějakou novinkou.

V souladu s velkým zájmem o SUV vozidla připravila pro rok 2015 nové pneumatiky Offroad SUV a SUV pneu s pohonem 4×4. Pokud byste si je chtěli objednat, musíte si nejprve zkontrolovat, jaký rozměr ráfků a pneumatik máte na svém automobilu a zda skutečně odpovídá údajům, uvedeným ve vašem velkém technickém průkazu.

barum-bravuris-4x4-B

Koncern Michelin vyrábí pneumatiky především pod svou hlavní značku Michelin, ale vysokou kvalitou se vyznačuje i dalších 12 koncernových značek. Motoristům jsou známé například pneumatiky Kleber, Kormoran nebo BF Goodrich. Podle mínění odborníků i uživatelů je nejlepší pneumatikou, kterou dosud vyrobil BF Goodrich, pneumatika pod označením BF Goodrich All Terain T/A KO2.

 

Vlastnosti BF Goodrich All Terain T/A KO2

Motoristé ocení u zcela nové pneumatiky BF Goodrich All Terain T/A KO2 vysokou odolnost hlavně v terénu a na nekvalitních vozovkách a mimořádně dlouhou životnost. Například bočnice jsou v porovnání s předchozími produkty této značky odolnější o 20 %. Je to dáno díky zesíleným ramenům, tužší pryži a vylepšené geometrii.

Zkouškami bylo potvrzeno, že životnost na šotolině je oproti předchůdcům 2x delší a na asfaltu vydrží o 15 % delší dobu. Životnost je prodloužena jednak tím, že tlak v pneumatikách je rovnoměrněji rozložen, a jednak lepší konstrukcí dezénu, ve kterém se již tolik nedrží malé kamínky. Stabilita dezénových bloků je zvýšena samoblokujícími lamelami. Tato opatření vedou k lepšímu záběru na blátě a na sněhu. Je to dáno i vylepšeným drážkovým designem, inovovaným žebrem proti zachytávání bláta a novými bočními záběrovými bloky.

nokian-wr-suv-3-B

Kormoran SUV Summer

Jedná se o novinku mezi letními pneumatikami, která je určena pro SUV vozy především na asfaltový povrch a vyšší rychlostní kategorie třídy H, V a W. Tyto pneumatiky mají symetrický dezén, kterému dominují 4 obvodové drážky pro odvod vody, takže výrazně snižují riziko aquaplaningu. Vynikají také lepší přilnavostí běhounu k povrchu vozovky a kratší brzdnou drahou na suché i mokré vozovce. Hlavním kladem pneumatik Kormoran SUV Summer je bezpečnost, nízká hlučnost a dlouhá životnost.

kleber-dynaxer-hp3-suv

Kleber Dynaxer HP3 SUV

Kleber Dynaxer HP3 SUV je třetí novinkou, která je určena pro méně výkonné SUV a je přijatelná i cenově. Při zkouškách se potvrdily skvělé jízdní vlastnosti těchto letních gum i na mokrém asfaltu. Vynikají skvělou stabilitou, nízkou hlučností a velice dlouhou životností.  Pneumatiky pro vozy SUV jsou snadno dostupné všem, stačí jen vybrat obchod, kde má skutečný smysl je kupovat, tedy na místě, kde naleznete nejvyšší kvality za nejlepší cenu.

nokian-z-suv

 

Zdroj: Pneumatiky.cz