Mít svého vlastního veterána to je sen nejednoho muže. Ovšem jejich shánění je poměrně dost těžká věc, zvláště pak pokud chcete něco opravdu speciální. Jestli je to i váš případ, máme pro vás tip, kde sehnat skutečně raritní automobil.

V Anglii byl totiž objeven Mercedes-Benz 190 SL, který je naprostou legendou mezi vozy a který byl ve své éře jeden z nejlepších vozů, jaké jste si kdy mohli pořídit. Vlastnit jej ve své době něco znamenalo, a vlastnit jej dnes znamená ještě víc! Ovšem jak to tak vypadá jeden exemplář, neměl to štěstí být světu na obdiv.

V anglickém Solihullu byl objeven dalo by se říci skoro vrak tohoto vozu. Byl zavřený pěknou řádku let v garáži a jeho majitel o něm nikomu neřekl a pak zemřel. Automobil postupně chátral a reznul, až se z něj stala nepojízdná troska, která má ovšem stále velký potenciál. Za objevem tohoto unikátu stojí Mark Bryan ze společnosti HaM Classics Motorcycle Department, který původně hledal zajímavé staré motorky vhodné k renovaci. Našel však něco mnohem vzácnějšího.

Sám k tomu řekl: Je to skvělý objev. Nikdy by mě nenapadlo, že se mi podaří najít tak vzácný vůz, který byl původně registrován ve Velké Británii. Nikdy nevíte, co všechno se ve starých a opuštěných garážích může skrývat za skvosty,“.

Automobil, tedy to co po něm zůstalo, jde nyní do aukce. A za skutečně mimořádnou cenu. Ta je odhadováno i u automobilu takovéhoto vzhledu na jeden a půl milionu českých korun. Po renovaci je pak dost pravděpodobné, že se jeho cena minimálně zdvojnásobí. Nejdražším exemplářem tohoto druhu je model z roku 1955, který se prodal za 4,8 milionu korun.

Aukce začíná 26. července v Oxfordu. Tak si koukejte zarezervovat letenky!