V nedávné době jsme vám přinesli článek o výhodnosti investování do starožitných automobilů, které za sebou mají kus historie. V něm jste se také mohli dozvědět, že nejvíce stoupají ceny u vozů, které patřily významné osobnosti světových dějin. A právě jeden takový automobil je nyní k dispozici. Jedná se o černou limuzínu ZIL-41052 z roku 1989.

Takovéto limuzíny samy o sobě příliš často k prodeji nenajdete. Na této je však specialitou to, že sloužila jako dopravní prostředek sovětskému prezidentovi Michailu Gorbačovovi a jeho nástupci Borisu Jelcinovi. Vůz byl postaven přímo na míru pro prvního zmiňovaného. Celý působí vskutku monstrózním dojmem. Je dlouhý 6339 mm a je 2088 mm široký. Jeho hmotnost dosahuje 5,5 tuny. To je dáno také prvky, které zaručovaly prezidentovu bezpečnost.

2

Vůz je celý pancéřovaný, má neprůstřelná skla a pneumatiky, které sice mohou být proraženy, ale vůz je schopen i na takto poškozených pneumatikách dále jet. Celkově svým vzhledem evokuje mix Rolls-Royce a amerických limuzín.
Výkon vozu zajišťuje osmiválec 7,7l s výkonem 235 kW. Tachometr hlásí najetých necelých 30 000 kilometrů. I díky tomu je to skvělá nabídka, kterou by si neměl nechat ujít žádný ze sběratelů výjimečných vozů.

3

Vůz čekal v ruských vládních garážích až do roku 2007. Pokud byste měli o tento kus vážný zájem, měli byste zavítat na server James Edition. Počítejte však s tím, že si pro tohoto „drobečka“ budete muset zajet do ruské hlavní metropole. Další fakt, který dělá tento vůz ještě více ojedinělý, je to, že celkově bylo podobných vozů sestrojeno jen 13.

4
Pokud tedy máte volných 34,3 milionů, což je mimochodem částka dosti přehnaná, můžete investovat a uvidíte, že se vám investice do budoucna určitě vrátí. A pokud ne, bude se o vás alespoň psát v nejednom automobilovém magazínu. Třeba i v tom našem.